Панчо yдpи по власта: Мајку ви ваша нecпособна до кога ќе не е*авате?

Поврзано

Член на СДCM и поранешен професо на ПМФ: Царовска е неука, неискусна импровизаторка

На програмите на МОН и Царовска се спротивставуваат и универзитетски професори, членови на СДСМ. Еден од нив е и...

ПЦР тecтот за kopoнавируcoт нема никаква врска со миkpoчипoBи

Манипулативен пост ја дезинформира јавноста дека со ПЦР тестовите се „чипираат“ граѓаните и на доволно јасен начин повикува...

И3mислени изјави на Жak Атали – гopиво за теориите на 3aговор околу KoBид-19 и во земјава

Лажни зборови на Жак Атали се вметнати како фалсификат во една книга со интервјуа, каде е поместено и интервју...
- Advertisement -

Па добро бе мајку ви ваша неспособна до кога ќе не е*авате буквално со е, како бе не ви е срам не ве сфаќам, како е можно да немате грам човечност во вас? Вака експлицитно и бесно ја прашува власта музичарот Владимир Блажев – Панчо.

Тврдам дека до сега да имавте ЕДЕН, пази ЕДЕН со малку МОЗОК ќе ја решевте кризава многу одамна како што се реши и држи под контрола во Нив Зеланд, Австралија и Кина од каде и дојде болеста. Прост пример: Затвори се 21ден и од после, ставај буквално се што влага во земјава по 14дена во изолација при влез и тоа е тоа, ПРЕедноставно е. Кога велам ЗАТВОРИ мислам на ЗАТВРОРИ да важи подеднакво за сите, а не да мижите каде не ви е сигурно и јајцата ви се џамлии.
Ете ви ги хотелите кои поради кризата не функционираат и спроведувајте ги луѓето таму со полиција и нека си го платат и престојот зошто вие 100% не може и не сте способни да им го обезбедите затоа што поважни ви се бифтеците, лешниците и бадемите за вашите газови. Проста логика еве поправете ме ако грешам
Ќе каже некој ама не може така ама знаеш индустријата, економијата бла бла бла….. Чекајте бе луѓе, 12месеци животариме тоест не живееме, а мала земја сме и е многу лесно да ја контролираш, исчистиш и да функционираш внатре, ама за тоа треба МОЗОК и желба. За вакцините не ни сакам да зборам, на еден обичен трговец од кванташки пазар да му дадевте задача ќе ви ги испорачаше до сега #РЕАЛНО
Жално за сите нас кај живееме и многу нормално е да се нема доверба во ниту еден политичар дека вие не сте политичари туку себични луѓе кои најбитно и примарно ви е да си ги обезбедите финансиски вашите 2-3 поколенија, а визијата за напредок на земјата и граѓаните кои ве гласале е сведено на една голема НУЛА. Срам сте голем и немој да мислите дека некој се уште ви верува.
Циркуз држава, порача тој.

Latest News

Мизрахи: СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон" на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи...

More Articles Like This