„ПАРЕТО К`Ј Е БЕ?“: Митко Јанчев и Вице Заев славеа Василица?

Поврзано

Стоилковски до Коневски: Полeka комшија треба да ја докажеш kлeвeтaтa

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека поранешниот градоначалник на скопската општина Аеродром Ивица Коневски треба да ја...

Пешевска: Никогаш нема да го заборавам она што го видов после поплaвите во Скопје

Тоа koбно утро, на 6ти Август 2016тата година уште на разденување ги добивме информациите дека во Стајковци и околните...

Додека во Струмица локалите работат со фул агенда, во Радовиш нема дозвола за истите

Додека во Струмица рестораните и кафичите си работат без ограничувања, со настапи на музички бендови за време на викендите,...
- Advertisement -

На социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, и братот на премиерот Зоран Заев. Според корисникот на Твитер кој ја објави фотографијата, двајцата се во поголемо друштво на прослава на Василица.

„Вице – Јанчев муабет….парето к`ј е бе?“ – стои во коментар на фотографијата.

 

Минатата недела беше обелоденето, дека компанијата на Јанчев „Ја-Ми“ добила тендер од речиси 300.000 евра за чистење на патот Кавадарци-Кожув од „Македонија Пат“.

ДА МУ СЕ ИЗВИНИМЕ НА МИТКО ЈАНЧЕВ: Речиси 300.000 евра ги добила фирмата чиј основач е токму Митко Јанчев, а не неговиот зет!

 

Latest News

Заев нема мнозинство, бара да се формира независна пратеничка група на ДУИ

Откако во текот на вчерашниот ден, СДСМ преку соопштение ја извести јавноста дека го има потребното мнозинство за Влада...

(Видео) Со висока резулација, „нajлyдата“ снимка од eкcплозиjaта во Бејрут

Либанските спасувачки екипи продолжуваат со потрагата по повеќе од 100 лица кои се водат како исчезнати, денoви по големата експлозија во Бејрут, која целосно...

Зaбоpaвeтe на „Виз Ер“ во наредните 5 месеци – Еве ја нивната одлука за cуcпeндиpaњe на летовите

Нискобуџетната авиокомпанија „Виз ер“, која има голем број бази на територијата на поранешна Југославија, вклучувајќи ја и нашата држава, очекува ограничувањата за патувања и...

Стоилковски до Коневски: Полeka комшија треба да ја докажеш kлeвeтaтa

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека поранешниот градоначалник на скопската општина Аеродром Ивица Коневски треба да ја докаже клеветата за која го...

(Видео) Тpaмп cтpaвyва од aтeнтaт – „Ме гледате за пocледен пат“

Забелешките на претседателот Трамп за време на говорот предизвикаа шпекулации откако тој се осврна на тоа дека има многу богати непријатели и рече на...

More Articles Like This