January 27, 2021, 1:07 am

„ПАРЕТО К`Ј Е БЕ?“: Митко Јанчев и Вице Заев славеа Василица?

Поврзано

„Aх бре лигaви едни социјалдемократи, целото владеење ви се сведе на зakани, лaжење и национални предавства“

Ах бре лигави едни социјалдемократи. Целото владеење ви се сведе на закани, лажење и национални предавства, пишува на Фејсбук...

Котеска: He нe пpaвете тиkвa бeз кopeн

Универзитетската професорка Јасна Котеска зборува со пиетет за македонските научници од светски ранг. -А. Коцарев (р. 1889) е прв македонски...

Комерцијална банка предупредува: Лажна Фејсбук страница се претставува во нејзино име

Комерцијална банка АД Скопје ги известува своите клиенти и соработници дека името на забележаната лажна Facebook страница е на...
- Advertisement -

На социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, и братот на премиерот Зоран Заев. Според корисникот на Твитер кој ја објави фотографијата, двајцата се во поголемо друштво на прослава на Василица.

„Вице – Јанчев муабет….парето к`ј е бе?“ – стои во коментар на фотографијата.

 

Минатата недела беше обелоденето, дека компанијата на Јанчев „Ја-Ми“ добила тендер од речиси 300.000 евра за чистење на патот Кавадарци-Кожув од „Македонија Пат“.

ДА МУ СЕ ИЗВИНИМЕ НА МИТКО ЈАНЧЕВ: Речиси 300.000 евра ги добила фирмата чиј основач е токму Митко Јанчев, а не неговиот зет!

 

Latest News

(Видео) Ekcплозијата го потрeсе Ријад

Експлозија го потресе главниот град на Саудиска Арабија Ријад во вторникот, три дена откако кралството пресретна и уништи проектил. Корисниците...

More Articles Like This