January 27, 2021, 6:45 pm

ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ИМА ПРОБЛЕМ: Не може да обезбеди кворум за работа

Поврзано

МАН со реакција за обидот на власта за партиска контрола врз медиумите преку измена на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги

Македонската асоцијација на новинари (МАН) не е изненадена од обидот на власта за партиска контрола врз медиумите во Македонија...

Во „Жан Митрев“ детектиран британскиот сој на корона кај 46 годишен маж

По речиси едно годишна борба со смртоносниот ковид-19, токму кога мислевме дека состојбата започнива да се подобрува, пандемијата ни...

(Видео) Ѓopѓиeвcки: Teмeлкoвcки спpoведува клacичен гpaбеж на парите граѓаните

За да не биде дека Орце и ВМРО - ДПМНЕ лажат, шпекулираат и изнесуваат лаги и невистини, денес на...
- Advertisement -

После месец дена работа, парламентарното мнозинство не можеше да обезбеди кворум за работа и да ја започне денешната собраниска седница на која што на дневен ред е изборот на замениците министри во новата Влада.

Почетокот на денешната седница на Собранието на Република Македонија беше одложено и дебатата за новите заменици министри не можеше да започне.

Очигледно е дека вакви проблеми ќе има и во иднина поради тесното мнозинство кое го има новата власт во Собранието на Република Македонија.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Бајден потпиша „смpтнa kaзна“ за женски спорт

Џозеф Бајден, новоизбраниот американски претседател, потпиша извршна наредба со цел да се спречи дискриминацијата, но тоа предизвика големи реакции...

More Articles Like This