“ПАРНИ ВАЉАК“ ЌЕ ГИ ЗАБАВУВААТ СКОПЈАНИ ЗА НОВА ГОДИНА НА ПЛОШТАД

  • December 14, 2018

Аки Рахимовски и „Парни ваљак“, неколку македонски пејачи, диџеј и група од Косово ќе ги забавуваат скопјани за новогодишната ноќ. Новогодишната програма ќе почне во 21 часот на Градскиот плоштад „Македонија“ и ќе трае до еден часот по полноќ.

Ова на денешната прес-конференција го соопштија скопскиот градоначалник Петре Шилегов и главниот извршен директор на Македонски телеком, Никола Љушев.

Градоначалникот Шилегов изјави дека никогаш не би го пропуштил настапот на „Парни ваљак“ и оти ќе присуствува на новогодишната прослава заедно со скопјани.

Претходно «
Следно »