ПАРОНДО: Задоволен сум од победата, одигравме одлични 50 минути

  • March 2, 2019
  • Коментари

Тренерот на РК Вардар, Роберто Гарсија Парондо, е задоволен од победата против Монпелје и вели дека не е лесно да се победи два пати клупскиот првак на Европа.

Задоволен сум од победата на овој дуел против тим каков што е Монпелје. Се работи за еврoпски шaмпион и не треба многу да се зборува за квалитетот. Задоволен сум како почнавме, имавме добра разлика и ја одржувавме. Имавме 50 минути одличен меч, но и десет минути од кои не можеме да бидеме најзадоволни, изјави Парондо по денешниот натпревар.

Претходно «
Следно »