ПЕДОФИЛ ОД ОХРИД ЗАРАБОТИ КРИВИЧНА: Охриѓанец се обидел да силува малолетничка, заработи кривична пријава

  • June 12, 2018

Секторот за внатрешни работи Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Н.Т.(33) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“,.

Тој, казненото дело го сторил на втори овој месец околу 01,00 часот на улица „Славеј Планина“ во Охрид каде следел 16 годишна девојка и пред нејзиниот влез силно ја повлекол кон себе но истата започнала да вика при што дошол еден од соседите и пријавениот го напуштил местото на настанот, информираат од МВР.

Претходно «
Следно »