ПЕКОЛНА АТМОСФЕРА ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“: Навивачите ги кренаа ракометарите до небо – водат со пет разлика по првото полувреме!

  • June 10, 2018

Македонската машка сениорска репрезентација по првото полувреме со Романија води со 15-10, а голманот Борко Ристовски имаше осум одбрани по првите 30 минути.

Чави Пасквал предноста на Македонија во квалитетот одлучи да ја анулира со „седум на шест” во нападот. Во првите две минути тоа вроди плод, Романија набрзина ни даде два гола (2-0). Но, на тоа остана. Лазаров прв го скриши ледот, се надоврза Миркуловски, а Борко бранеше како во „транс” (четири одбрани едно по друго) за серија од 6-0 и водство од 8-2 во 14. минута. Лазаров беше лидерот на серијата од 4-0 за највисоки 15-8 на мечот.

Претходно «
Следно »