ПЕНДАРОВСКИ ВЛЕГОЛ ВО АВТОМОБИЛОТ НА СИЛЈАНОВСКА: По дyeлoт во „Сител“, Пендаровски збyнeт влегол во автомобилот на Гордана Силјановска

  • April 14, 2019

Денеска со почеток од 16.30 часот на ТВ Сител ќе се оддржи третата од четирите најавени ТВ дуели помеѓу претседателските кандидати Стево Пендаровски, Гордана Силјановска Давкова и Блерим Река.


Tвитерџиите објавуваат дека по завршувањето на снимањето на ТВ дуелот, претседателскиот кандидат на СДСМ, го згрешил автомобилот, па наместо во неговиот, влегол во тој на Силјановска Давкова?!

Претходно «
Следно »