Пендаровски во посета на Општа Болница и Модуларениот ковид центар во Кавадарци

Поврзано

- Advertisement -

Претседателот на државава, Стево Пендаровски денеска ја посети кавадаречката Општа Болница и Модуларениот ковид центар во градот, каде остварил разговор со Д-р Диме Коцев и д-р Еленчо Ридов во однос на моменталната состојба таму.

„20 доктори и 70 медицински сестри вложуваат надчовечки напори за на секој пациент да му се овозможи соодветна здравствена заштита. Затоа, да ги почитуваме мерките за заштита и да се однесуваме одговорно, на тој начин да им помогнеме на здравствените работници“, сподели Пендаровски.

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...

More Articles Like This