September 27, 2020, 10:24 am

ПЕНДАРОВСКИ ДО ДУИ: Не должам никому ништо за изборот на претседател

Поврзано

Порака од претседателот Пендаровски по повод 50-годишнината на фестивалот за детски песни „Златно Славејче“

– По повод одржувањето на 50-тото издание на фестивалот „Златно Славејче“, претседателот Стево Пендаровски, како покровител на фестивалот упати...

Силен земјотрес jа стресе Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет...

Седница на Влада – на дневен ред Уредба за начинот на организирање на наставата и четврт пакет економски мерки

Владата денеска ќе ја одржи својата редовна шеста седница, со повеќе точки на дневен ред од својата програма за...
- Advertisement -

Не должам никому ништо за изборот на претседател, вели новиот македонски претседател во интервјуто за „360 степени“, одговарајќи на прашањето дали се чувствува како должник, имајќи предвид дека критичарите велат дека Стево Пендаровски и СДСМ допрва ќе треба да испорачаат за поддршката што ја добија од коалициските партнери.

Не, јас ги гледам тие, секој од коалиционите партнери сака да каже дека неговиот влог бил поголем, па лицитираат со бројки кои се апсолутно нереални. Не сакам да кажам дека моите бројки се само од мене заслужени. Тие 433.000 гласови се секако и гласови на коалиционите партнери, 31 коалиционен партнер или политичка партија, се разбира и граѓани кои не се здружени во политички партии, граѓани од сите етнички заедници. Верувам дека овие 433.000 се сите луѓе со име и презиме кои индивидуално дури и неслушајќи ги партиските директиви решиле да гласаат за мене, вели Пендаровски.

Latest News

Порака од претседателот Пендаровски по повод 50-годишнината на фестивалот за детски песни „Златно Славејче“

– По повод одржувањето на 50-тото издание на фестивалот „Златно Славејче“, претседателот Стево Пендаровски, како покровител на фестивалот упати...

И втората руска вакцина работи како швајцарски саат: Можно е да биде развиен доживотен имунитет против kopoна вирусот

Ринат Максјутов, генерален директор на Државниот институт за вирусологија и биотехнологија Вектор, кој ја разви втората вакцина против коронавирус во Русија, рече дека под...

Протече гола фотографија од Милица Тодоровиќ – Другарка и тајно ја фотографирала (ФОТО)

Српската пејачка Милица Тодоровиќ ги воодушеви своите фанови со фотографија направена на базен на која носи само минијатурни розеви гаќички. Пејачката ужива во базенот легната...

Силен земјотрес jа стресе Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, 50 минути по...

Родители, внимавајте: Не треба да ја давате оваа храна на вашите најмали

Слатки – Торти, колачи, чоколадо, бонбони – најатрактивната храна за малите гурмани. Но, држете го вашето дете подалеку од кондиторски производи: тие можат да...

More Articles Like This