ПЕНДАРОВСКИ КОНТРА ЗАЕВ: Не сум следен само јас „Следени се и политичките опоненти“

Поврзано

(Видео) Мораме да се избopимe „Обновата“ да победи

Проектот „Обнова“ не е обичен проект. Од него буквално зависат стотици илјади животи на нашите сограѓани. Вие сте луѓе...

Приоритет во инфраструктурата е изградба на автопати, екcпрecни патишта, железничко поврзување со Бугарија и набавка на 5 нови патнички возови

Патната и железничката инфраструктура е суштинска не само за подобра комуникација на граѓаните, туку и за бизнис секторот. Оттука...

Заев се пpaвдa дека бил под дeјcтвo на aлкoхoл – „После два часа седење во кaфeанa, се случуваат гpeшки“

Секој нормален под „После два часа седење во кафеана, се случуваат грешки“, подразбира дека Заев бил под дејство на...

Во однос на пријавата која пред два дена ја поднесов до СВР Скопје и очекувам брза реакција од нивнат страна низ процедура тоа да се открие, бидејќи не станува збор само за мене претпоставувам дека станува збор за еден подолг временски период наназад во кој некои луѓе се следени, пренесе Тв21.

Ова го изјави денеска Пендаровски од Битола.

– Политички опоненти, интелектуалци, се евентуално следени, рече тој и додаде дека мора да имаме верба во МВР и дека очекува одговор.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести