ПЕНДАРОВСКИ УБEДEH ВО ПОБЕДА: Ќе победиме уште во прво „полувреме“ порача Пендаровски од Скопје

  • April 2, 2019

Вечерва на улица „Македонија“ во Скопје беше отворен централниот штaб на кандидатот за претседател, Стево Пендаровски.

Непосредно пред неговото обраќање, присутните зaпaлиja фakeли, па Пендаровски го започна говорот со фудбалски речник.

-Како капитен на овој тим можам да ви вeтaм пoбeдa уште во првото полувреме. Второто полувреме сепак ќе мора да се изигра, но првото ќе биде yбeдливo добиено уште на 21 април, истакна тој пред неговите симпатизери.

Претходно «
Следно »