Пенелопе Круз во креација на македонски дизајнер

  • November 19, 2018

Шпанската актерка Пенлопе Круз во прекрасна креација се појави на доделувањето на наградите „Бамби“ во Берлин.

attends the 70th Bambi Awards at Stage Theater on November 16, 2018 in Berlin, Germany.

 

Интересно е тоа што нејзиниот фустан е креација на Тони Матичевски, австралиски дизајнер со македонско потекло.

Претходно «
Следно »