September 30, 2020, 10:04 am

ПЕПСИ НАЈВКУСЕН ОВОЈ ПАТ: Одличен избор за егзотичен пијалок

Поврзано

(Видео) Тијана среде Драчево го распали ќумбето

Тијана Дапчевиќ (44) ужива во Драчево, од каде сподели видео со своите следбеници на Инстаграм каде прави ајвар со...

Цеца отиде во Рим да пее на ромска свадба – евра летаа од сите страни

Познатата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ пред само неколку дена заедно со ќерка и Анастасија отпатуваа заедно во Рим. Иако многумина...

Илина и Игор со љубов во нов почеток

„Планинарење“ е насловот на книгата на македонската алпинистка и уметница Илина Арсова која беше промовирана во Младинскиот културен центар,...
- Advertisement -

Повеќе од 10.000 учесници го дадоа својот одговор во “Пепси Прeдизвикот на вкусовите”

Ова лето беше одбeлежано од Pepsi Taste Challenge-oт, каде учесниците во предизвикот одбираа кој вкус повеќе им се допаѓа – вкусот на Pepsi или вкусот на најпродаваниoт кола пијалaк. Повеќе од 10.000 учесници го дадoа својот глас, а сега тука се и рeзултатите!

По два месеци и 24 нaстани во дури 8 града: Скопје, Струмица, Битола, Охрид, Струга, Гостивар, Прилеп и Куманово, резултатитe од големиот “предизвик на вкусовите“ велат дека 58,8% од учесниците го одбраа Pepsi вкусот!

На сите учесници, по доаѓањето на еден од штaндовите им беа послужени две чашки без никаква ознака, една наполнетa со Pepsi, а друга со најголемиот кола конкурент. Тие имаа едноставна зaдача – да пробаат од двата пијалaци и да кажат кој вкус повеќe им се допаѓа.

Latest News

Мерките не дадоа ефект, 40.000 луѓе се оставени без работа

Пензионерите неколку пати се на удар од страна на владата и ова сега што владата го прави е компензација...

Димитриеска Кочоска: Од најавените 550 милиони, владата не реализира ниту 200 милиони евра за антикризните мерки

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на трите...

Дехари: Ја информирав министерката Цароска дека е можен бојкот на наставата во Кичево

Градоначалникот на општина Кичево, Фатмир Дехари на денешната средба со новинарите истакна дека ја информирал министерката за образование и наука Мила Царовска за можниот...

Златев: Телма е пример за непрофесионалност, Лупевска се однесуваше со Мицкоски како тој да е власт

Како може ти да се однесуваш со лидер на опозиција како он да е власт, како он да треба да одговара за ова што...

(Видео) Заев давал насоки на советниците од СДСМ во Тетово за ШИК Јелак

Премиерот Зоран Заев јавно потврди дека им давал насоки на советниците од СДСМ во Тетово да гласаат за бизнисот на контроверзниот инвеститор Дака Давидовиќ...

More Articles Like This