January 17, 2021, 11:11 am

ПЕРВЕРЗНА СМИСЛА ЗА ОДМАЗДА: Тасевски стана директор на БЈБ на денот кога им се суди на обвинетите од 27. април!

Поврзано

Симовски: На многумина нема да им се бендисуваат резултатите од пописот

Статистика ја регистрира реалноста, а не ја создава. Секогаш ќе има незадоволни, каков попис и да направите. Сигурен сум...

Во светот вakцините, во Македонија фрижидерите – Филипче се пофали на Фејсбук

Цел Западен Балкан, првенствено Србија и Бугарија, освен БиХ, Црна Гора и Северна, почнаа со вакцинирање на населението против...

(Фото) За прв пат во јавноста: Аркан со синовите Војин и Вељко

На социјалните мрежи се појави никогаш досега објавена фотографија од синовите на Аркан, Војин Ражнатовиќ, како во раце го...
- Advertisement -

Андреј Жерновски, заменик министер за надворешни работи и поранешен градоначалник на Центар на својот фејсбук профил вели дека е чудна правда што Сашо Тасевски на денешната владина седница едногласно е избран за директор на Бирото за јавна безбедност, токму на денот кога им се суди на учесниците во 27 април

Дали станува збор за чудна правда или класична местенка со цел да се демотивира народот да се спротивстави на самоукинувањето на Македонија предвидено за 30-ти септември само времето ќе покаже.

„Првпат слушнав за него додека беше шеф на обезбедувањето (дел од МВР) во Амбасадата на САД. Од сите амбасадори, со кои лично работеше, добивав само пофални зборови за него. Ова е позитивен пример како се напредува во кариерата според квалитет и заслуга, бидејќи 20 години работи во МВР. И ете чудна правда: на денот кога во Кривичниот суд за денеска е закажано првото рочиште за случувањата во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година, датум кога е и направена оваа фотографија и кога ја докажа своја висока професионалност, Тасевски е поставен за прв човек на БЈБ. Вистински професионалец на вистинско место – пишува Жерновски.

Latest News

Симовски: На многумина нема да им се бендисуваат резултатите од пописот

Статистика ја регистрира реалноста, а не ја создава. Секогаш ќе има незадоволни, каков попис и да направите. Сигурен сум...

More Articles Like This