ПЕРФИДНА ИГРА КОЈА НЕ СЕ БАЗИРА НА ЗАКОН: Арсим Зеколи смета дека СЈО води селективна правда која има за цел елиминирање на политички неистомисленици!

Поврзано

Посебниот протокол се почитува на највисоко ниво – Еве како гласаат зaбoлeнитe Koвид-19

Денешното гласање на болните од Ковид-19 и на лицата кои се во самоизолација се одвива според посеебно утврден здравствен...

Петнаесеттина странски медиуми акpeдитиpaни за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе...

Петнаесеттина странски медиуми акредитирани за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од...
- Advertisement -

Поранешен амбасадор во ОБСЕ, Арсим Зеколи, во интервју во емисијата „Отворено Студио“ на телевизија Шења, разговараше и за Специјалното јавно обвинителство, при што потенцираше дека уште тогаш алармирал дека сета фама околу обвинителството е фамо перфидна игра која не се базира на закон, кое требало да делува на селективен начин.

-Уште од тогаш алармирав дека сета оваа фама со Специјалното Обвинителство е само една перфидна игра, која не е базирана на закон туку е само имитација на некој начин во судството како што имавме во Косово со именувањето на Атифете Јахјага, што значи да ја играат улогата на Обвинителството, истакна Зеколи во „Отворено Студио“.

Поранешниот дипломат и актуелен колумнист, исто така истакна дека СЈО требало да делува на селективен начин, односно да биде многу активно за едните, а апсолутно неактивно за другите.

Според Зеколи, СЈО било формирано: „На начин да биде многу активно за едните и апсолутно неактивно за другите. Што значи СЈО е одбрано не да биде слепо со двете очи, туку само со едното око“.

1 коментар

Latest News

Шинзо Абе го посети регионот каде поради пoплaвитe живoтoт го зaгyбијa 68 лицa

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска отпатува во југозападната префектура Кумамото, каде рекордните дождови предизвикаа лизгање на земјиштето и поплави,...

Посебниот протокол се почитува на највисоко ниво – Еве како гласаат зaбoлeнитe Koвид-19

Денешното гласање на болните од Ковид-19 и на лицата кои се во самоизолација се одвива според посеебно утврден здравствен протокол за заштита. Правото на...

Дpaмa во Кавадарци – Кавадарчанец бил нaпaднaт во кaзинo, кавадарчанка нaпaднaтa од сопругот пред казино

Кавадарчанец бил нападнат во казино, а во друг случај кавадарчанка била нападната од сопругот пред казино. За двата настана викендов, денеска информираше Верољуб Додевски,...

Денеска не очекува сончево и топло време, но со ветер

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, преку денот најизразен ќе биде во...

Пoжаpникapи ги вaдeлe пoврeдeнитe лицa – Три возила учествуваа во нecрeќaтa на патот Штип-Радовиш

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во 21:30 часот се случи на патот Штип-Радовиш, во која учествувале три возила. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА...

More Articles Like This