September 22, 2020, 4:10 pm

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ИМАЛ ПОТРЕС НА МОЗОК: Додуша, имал потрес ама не на мозокот, бидејќи главната состојка недостига!

Поврзано

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани,...

(Фото) Иако ceга го негиpaaт: Учениците во Бугариja во 1948 година yчеле пpeдмет „македонcки jaзик“

Негирањето на македонската нација, историја и јазик од страна на Бугарија нема никаква основа во реалноста, со оглед на...

Мицевски: Cкopo двa ипoл мeceци пo избopитe, a ce yштe инcтитyциитe вo Македонија не се фyнкциoнaлни

Денес на собраниската седница се обрати и Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова...
- Advertisement -

Додека граѓаните исплашени и вознемирени ги напуштаат своите домови поради силните земјотреси кои денеска го тресат Скопје, СДСМ во свој стил се потсмева со целата ситуација.
petre-640x364

Раководството на партијата и нејзините медиумски мегафони продолжуваат да се подбиваат со стравот на граѓаните од земјотрес. Сеќавањата на катастрофата од 1963-та година се се’ уште свежи за скопјани и Македонија и секој непријатен потрес на скопското тло сите ги соочува со стравот од разорната моќ на природата и огромните загуби кои може да ги предизвика.

vankovska
За разлика од вознемирените граѓани, функционери на СДСМ и нивните медиумски мегафони се потсмеваа и тераа шега со чувствата на граѓаните, исмевајќи им го стравот и обидувајќи се, како и при секоја природна непогода, да ја исполитизираат и злоупотребат во своја корист.
petre-640x364

sekulovska-640x286

iva-640x307

ademi-640x227

ademi-1-640x305

zekiri-640x366

8 КОМЕНТАРИ

Latest News

Груби до британската амбасадорка: Етничката застапеност е уставно право и мора да се почитува

Вицепремиерот и министер за политички систем, Артан Груби, се сртна со британската амбасадорка Рејчел Галовеј, при што истакнал дека...

Утре бeз вода Нерези, Жданец и Трнодол

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување, дека на ден 23.09.2020 среда, поради уличен дeфект од Ф 80мм на ул.Козле крак 3 бр.18,...

Се гледаме на бapикдите: Пpoтест пpoтив нeправдите за сите нeправедно ocyдени и oбвинeти браќа и сестри

Димитар Димовски повика на протести против peваншизмот кој го прави власта врз нивните нeистомисленици и пpoтив политичкото нacилство и тepор кои ги спроведува мaфијата...

За правда која ќе стигне до сите: Пpoтест пpoтив нeправди, рeваншизам и политичко нacилство

Игор Јанушев, од ВМРО-ДПМНЕ, повика на пpoтест утре поради, како што напиша на својот фејсбук профил, рeваншизам и политичко нacилство Пpoтест пpoтив нeправди, рeваншизам и...

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани, за заменик на министерот кој...

More Articles Like This