September 18, 2021, 8:46 am

Петрушевски: Глaвнa зaдaчa нa Левица e глyмeњeтo нa oпoзициja и нejзинo cлaбeeњe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски, на социјалната мрежа Фејсбук, коментира дека Левица е понтонскиот мост на Заев во опозицијата. Петрушевски исто така додава дека задача на Левица е глумењето на опозиција и нејзино слабеење.

Во продолжение објавата на Фејсбук:

Левица е понтонскиот мост на Заев во опозицијата.

Главна задача на Левица е глумењето на опозиција и нејзино слабеење.

Нејзиниот лидер Димче Апасиев е човекот кој беше советник во криминалното СЈО. Од соборец на Заев до советник на Катица е неговата кариера во политиката.

Од друга страна лажниот Че Гевара на Заев покрај тоа што е истурена маша, е и лажен револуционер. Че Гевара од човек со хонорари од СЈО, потопен во лукзус и раскош седејќи во скутот на Заев, не бива.

Од тука па во иднина ставовите на Левица треба да се гледаат како ставови кои се на услуга на Заев.

Задачата на Левица е да послужи на Заев како фиктивна опозиција која треба да го раздели опозициското ткиво.

Апасиев и левица се најпосакуваното нешто на Заев. Впрочем таквата лажна опозиција се што правеше изминатиов период е пишување статуси на фб, по некоја пцовка, соблазнување, и празна реторика. Тоа е понудата на ваквата лажна опозиција. – стои во објавата на Петрушевски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Стотици Германци примиле вaкцинa со пoминат рок

Одделот за здравство во јужната германска покраина Баден-Виртемберг објави дека 840 дози на вакцина против корона од Модерна, на...

More Articles Like This