January 18, 2021, 7:41 am

Петрушевски: Избори во јуни нема да има!

Поврзано

Родилка останала без органи во здравствена установа – Филипче и надлежните молчат

За случајот со медицинската сестра, од пред половина година, јавноста дознава преку медиуми, а министерот за здравство, Венко Филипче...

Вилата на сопственикот на Канал 77 полеана со нафта

Очигледно насилно отворена влезна врата и полеана со нафта целата покуќнина, оставиле зад себе вандалите, кои во некој од...

Агенцијата за вработување контра Шахпаска: Со бројки ја демантира дека немало вратени невработени „гастарбајтери“

Од 11 март кога се прогласи пандемијата до 31.декември 2020 година без работа останале 17.026 луѓе, според податоците на...
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Куманово, Бране Петрушевски во гостување на ТВ Плус Куманово порача дека доколку СДСМ реши да оди на избори на 21-ви јуни, ние им посакуваме среќа на тие избори.

-Избори во јуни нема да има. Останува на политичките лидери преку разговор, преку дијалог да се договорат тогаш кога ќе биде најбезбедно за граѓаните и да направат се да гарантираат да се одржат едни легитимни, фер и демократски избори, истакна тој.

 

Latest News

Хрватска не мирува земјата – нов земјотрес кај Петриња

Вечерва во 21.36 часот уште еден земјотрес ја потресе Петриња во Хрватска. Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар потресот бил со...

More Articles Like This