ПЕТРУШЕВСКИ: Млекото е мирно додека не зоврие, кога ќе зоврие не може никој да го сопре-така и со МАКЕДОНСКИОТ НАРОД!

Поврзано

(Видео) БЕЗ КОМЕНТАР: Караџоски ги oбвини мpтвитe дека доцна дошле на лекар

Ние немаме новодијагностицирани пациенти, туку точно знаеме од кои кластери, од кои семејства потекнуваат, ги знаеме лицата кои биле...

АРМИЈАТА КАКО ЛОВАЧКО ДРУШТВО: Шеќеринска направи од Армијата ловечко друштво, со пет различни униформи и без опрема

Драган Ковачки, поранешен Полковник во Армијата на Република Македонија, сегашен кандидат за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, за изборната...

ЧУЛЕВ ДО ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ: Колеги, Ви благодарам за вашиот придонес во надминување на оваа состојба

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето...

Ова е народ, ова е народ кој што ја сака својата татковина, ова е народ кои што без срам е излезен да даде поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Зад овие прозорци овде сакаат да се поркијат оние што сакаат да ја продадат Македонија, зад овие прозорци сакаат да се сокирјат кој ја негираат Македонија, зад овие прозорци сакаат да се сокријат оние на кои им пречи името Македонија и оние кои ја негираат Македонија, изјави актерот Ванчо Петрушевски.

vanco-1-640x351

-Ние сме овде собрани да дадеме полна поддршка на едниот и единствен човек кој што рече НЕ на Тиранската платформа, Иванов ја има целосната поддршка од овој народ. Овде зад овие прозорци сакаат да се сокријат оние кои што 10 години не кодошеа во ЕУ, оние кои што сакаа да го продадат нашето име пред оние „Хановци“, оваа е наша земја и има име нејзиното име е МАКЕДОНИЈА. Овој благодорен народ, овој народ македонски со сите националности, живее, живеел и ќе живее. Господинот Хан Европратеникот со беден мандат од 4 годни, не е исти со овој народ кои што живеел илјадници години наназад. Млекото е мирно додека не зоврие, кога ќе зобрие не може никој да го сопре да не претече, таков е македонскиот народ, потенцираше Петрушевски.

Тој од пред Собранието на Република Македонија му порача на македонскиот народ да е жив и здрав и да издржи се додека не падне Тиранската платформа.

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести