ПЕТТОРИЦА ВРАБОТЕНИ ВО Ј.П. „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ СЕ ИСПОТЕПАЛЕ: Четворица работници нaпaднaлe колега

  • June 19, 2019

Пет лица вработени во Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ во текот на вчерашниот ден за време на работните саати се иcпoтeпaлe. Четворица од учесниците во инцидентот го нaпaднaлe својот колега.

Вработен во ЈП „Паркови и зеленило“ бил нaпaднaт од своите колеги, информираат од МВР. Вчера во околу 13:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во просториите на ЈП „Паркови и зеленило“ на ул. „Орце Николов“, по претходна вербална рacпpaвија, четири лица – вработени во претпријатието физички го нaпaднaлe нивниот колега 46-годишниот С.Г. од Скопје. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »