October 18, 2021, 3:02 am

Пет пожари денеска во Крива Паланка

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Територијалната противпожарна единица од Крива Паланка денеска интервенирала на пет пожари, од нив три на отворено, два на објекти.
Пожарникарите сѐ уште се на терен за интервенција на последната дојава примена околу деветнаесет часот, за запалена куќа во населба Маневци.
– Три пожари на отворено денеска се случија на подрачјето на нашата општина, од кои три на отворено. Опожарена е шума, а имавме интервенција и на запалена плевна и сега опожарена е куќа во населба Маневци. Дополнително испративме екипи за помош и во Куманово, информира командирот на територијалната противпожарна единица од Крива Паланка, Иле Коцевски.
Дел од пожарите на отворено сѐ уште се активни, а повеќе информации најави за утре

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This