Пешевска: Власта нема ниту план ниту реална проценка за тоа што треба да се превземе за да се надмине пандемијата

Поврзано

Градоначалникот на Дојран повикан во полициja за предизборен пoткyп

Вечер.мк дознава дека на информативен разговор повикан е Анго Ангов, градоначалник на општина Дојран, заради сомневања за изборен поткуп. Нашите...

Со оркестрираната акција на СДСМ да се шкртаат гласачките ливчиња го потценуваат својот народ, а тоа е доказ и за нивната паника

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш на ТВ Алфа, посочи дека со...

Заев избега од дебати затоа што не сака да се соочи со вистината

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега...

Последните бројки на заразени и починати од вирусот јасно покажува дека власта нема ниту план ниту реална проценка за тоа што треба да се превземе за да се надмине пандемијата.

Наместо соочување со реалноста и превземање на чекори за заштита на здравјето на граѓаните ние гледаме изјави како се враќаме во нормалниот живот за по два дена да го добиеме шамарот и да се соочиме со над 50 заболени.

Откако видоа дека ја утнаа работата тргнаа да го напаѓаат Министерот Наќе Чулев кој замислете бил “виновен” за бројот на заболени бидејќи не ги спроведувал мерките кои ги носела владата. Каква небулоза!?

Виновен е Чулев а не се виновни цела влада и цело СДСМ кои тргнаа во кампања на средби со граѓани во занес дека на 21 Јуни ќе има избори и го ставија животот на граѓаните во ризик?

И конечно најголемата одговорност поради која Македонија е единствена во светот која се соочува со зголемен број на заразени во овој период е во Комисијата за заразни болести, која наместо професионални тргна да носи партиски одлуки и затоа најдобро за сите граѓани е да си поднесат оставка како чин на морална одговорност и на нивно место да се постават професионалци кој ќе си ја вршат својата работа одговорно и чесно во интерес на граѓаните а не на партијата!

Фејсбук статус на Жаклина Пешевска

Последните бројки на заразени и починати од вирусот јасно покажува дека власта нема ниту план ниту реална проценка за…

Julkaissut Жаклина Пешевска Lauantaina 30. toukokuuta 2020

Актуелно

Со оркестрираната акција на СДСМ да се шкртаат гласачките ливчиња го потценуваат својот народ, а тоа е доказ и за нивната паника

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш на ТВ Алфа, посочи дека со...

Заев избега од дебати затоа што не сака да се соочи со вистината

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не сака...

Мицкоски: Заев си играше со судбината на државата

На вечерната емисија на Алфа телевизија „Заспиј ако можеш“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, порача дека Заев си поигра со судбината и иднината на...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со граѓаните во Штип

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва е во посета на општина Штип. Тој ќе оствари средба со граѓаните од оваа општина и пред нив...

Само сељаци маваат peкет

Стануваш премиер на Македонија, на држава како што милуваат да кажат членка на НАТО, аспирант за ЕУ и маваш рекет... Каков ли сељак треба...

Повеќе вести