ПЕЈАЧКАТА ЛИДИЈА КОЧОВСКА РЕШИ ДА СЕ ВРАТИ ВО ФОРМА:Ги засука ракавите и правец во теретана!

Поврзано

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

Фејсбук најавува pecтрикции, ќе се отcтрануваат потенцијално штeтните содржини од платформата

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе започне да ги обележува потенцијално штeтните објави на својата мрежа, кои, сепак, ќе ги...

ДАНСКАТА ПРЕМИЕРКА ПО ТРЕТПАТ ЈА ОТКАЖА ВЕНЧАВКАТА, СЕГА ПОРАДИ САМИТ НА ЕУ

Данската премиерка Мете Фредериксен по третпат ја одложи својата венчавка, со цел да присуствува на самит на Европската Унија....

Таа потекнува од едно од најмузикалните семејства во Македонија или поточно речено, 100% музичко семјство. Татко и Панче и мајка и Невена – македонски музички легенди, лидери на некогаш ултрапопуларните „Мањифико“. Сестра и Тања, поп пејачка и актерка, како и самата таа… Патем и академски образован музичар.

Оддамна не тајна дека помладата од сестрите Кочовски – Лидија како и останатите во семејството, ги има совладано сите тајни на музиката и пеењето.

Но, малкумина знаат дека од неодамна, таа реши да се фати во костец со килограмите. Со години наназад, таа и сестра и водат борба со прекумерната тежина, па Лидија решила да стави крај на „елегантната пополнетост“ и своете тело да го доведе колку што е можно поблизску до состојба која е предвидена за возраста и здравјето.

Затоа македонската пејачка ги засука ракавате, па правец – теретана. И тоа не било која, туку онаа во која сметаше дека има најсоодветна екипа… Како што самата вели: „Екипа вредна милион долари“!

За почеток, малку велосипед за кардио вежби, а потоа… „вадење душа“. До душа, секое вистинско машко би посакало „да му излезе душата“ вежбајќи во вакво друштво, особено ако душите уште и се препознаат дека се сродни…


Овие од екипата на Лидија иако „душа вадат, задоволство е со нив да се работи“. Затоа и се екипа вредна „милион долари“… И повеќе од тоа, зашто здравјето нема цена.

До душа, правилата постојат за понекогаш и да се прекршат за да се задоволи и душата, ама… Само ако за тоа има добар повод или причина, а истиот не се случува катаден.

Како и да е, Лидија Кочовска реши да се „трансформира“… Ги чекаме резултатите од „преобразбата“!

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести