„Планирам да заминеме што подалеку од овде“: Тијана и Милан прославија 19 години брак

Поврзано

(Фото) Геолошко чудо сред пустина

Висорамнината Најд, е една од најистакнатите природни зданија на Саудиска Арабија, а на неа се наоѓа драматичната атракција “Крајот...

(Видео)Вака се бoдpи тим, погледнете го нajжecтokиoт навивач пред малите екрани

Познато е дека кучињата сакаат да гледаат телевизија, но вакво внимателно следење на натпревар се уште не сте виделе. Погледнете...

Дознајте зошто Спенџарска не сака да се лаже самата себе

Со години ги слушам луѓето како зборуваат: -‘Ама јас сум добра личност, не го заслужив ова!’, истакна на својот Инстаграм...
- Advertisement -

Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг Милан прославија 19 години брак. Пејачката вели дека не ја слави годишнината на посебен начин туку се труди да ја негува љубовта секој ден, а не еднаш во годината.

„Љубовта ја славиме секој ден, а не еднаш во годината, мислам дека тоа е безврска“ вели Тијана, а на прашањето колку години брак прославила, таа вели: „Уф, колку сакаш, 19 години наполнивме“.

Ни во текот на изолација, ведриот дуг не ја напушта Тијана, а на прашањето што ќе направи кога ќе заврши изолацијата таа вели: „Планирам да заминеме некаде далеку од овде, да уживаме“ вели Тијана.

Пејачката откри како ги поминува и деновите во изолација.

„Вака го поминуваме времето: јадеме, готвиме, повторно јадеме, играме, пееме, пак јадеме, играме карти, ја пишуваме домашната и учиме“ вели Дапчевиќ.

За потсетување, Милан и Тијана се запознаа на натпревар по кошарка, а од бракот го имат синот Внук.

Latest News

Јовановиќ: Одлуката за поскапување на струја е политичкa

„Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да...

Cилjaновска за Шекepинска: И со знаме на УЧK ќе ce завитка само да наниже yште една функциja

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова се придружи кон реакциите за отсуството на министерката за одбрана Радмила Шекеринска од одбележувањето на 19-годишнината од загинyвањето на десеттемина...

Се чисти компpoмитиpaниот кадар во СДСМ, Пендаровски и понудил на Шекеринска амбасадорско место во САД

Претседателот Пендаровски на Шеќеринска и понудил амбасадорско место во Америка, но таа го одбила, дознава Алфа. Веднаш побаравме одговор од кабинетот на претседателот, но...

СДСМ мора да избере: Албанец премиер или опозиција

Многу шпекулации, но нема сигурни информации за составот на новата влада. Партиите не споделуваат детали за разговорите меѓу лидерите, така што сите можни комбинации...

(Видео) Навистина „танцувале со ѓaвoлoт“, потврден кластерот „Градиште“

На три лица кои за продолжениот илинденски викенд присуствувале на журките во Охрид, им е потврден новиот коронавирус, јави Канал 5 повикувајќи се на...

More Articles Like This