ПЛАНИРАМ ДА ПОБЕДАМ НА ИЗБОРИТЕ, НЕ ДА БЕГАМ ОД ДРЖАВАТА: Груевски го разбива театарот и манипулациите на СЈО!

Поврзано

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за...
- Advertisement -

Денеска продолжи политичкиот театар и политичкиот прогон од страна на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), изјави пред Судот лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]– Јас тука се пријавив да одговорам на сите нивни лаги и невистини кои ги иксажуваа во изминатиот период и да им порачам дека јас планирам на следните избори да победам, како политичка пшартија, како водач на политичка партија и повторно ВМРО-ДПМНЕ да се врати на власт, а не да бегам од земјата. Тоа е мојата главна порака, рече Груевски.[/kopa_block_quote] Тој нагласи дека никогаш не избегнувал покани на СЈО и секогаш уредно ги известувал кога имал кратки патувања.

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]–Никогаш не сум избегнал покани на СЈО, кога сум добил покана сум се јавил во СЈО, а секогаш при патувањата сум ги известувал дека патувам, иако не сум имал обврска за тоа. Секогаш уредно сум ги известувал кога сум имал најчесто кратки патувања, рече Груевски.[/kopa_block_quote]

12 КОМЕНТАРИ

Latest News

Денеска е Павлов ден – Eве што се верува дека ќе ви се случи ако ве пoлaзи пaјaк

По Претовден, денеска е големиот православен празник Павлов ден кои се празнува на 13 јули. На Петровден именден слават тие...

Петнаесеттина странски медиуми акpeдитиpaни за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе известуваат 55 странски новинари кои...

Регистрирани 237 пpeкpшoци за неносење зaштитни мacки во текот на изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.07.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Контролирајте ја импулсивната страна на својата природа. Нема потреба упорно да ја наметнувате својата волја. Разнежнете го партнерот така што ќе делувате мило и...

Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката

Поранешниот премиер во интервју за германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг,говори за делата што му се ставаат на товар и плановите за иднината. Поранешниот македонски...

More Articles Like This