December 6, 2021, 7:25 am

Победа и во Радовиш, ВМРО-ДПМНЕ со мнозинство во советот на општината

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ освои мнозинство и во советот на општина Радовиш.

Имено, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата но новиот совет на општината во Радовиш ќе има 8 советници, СДСМ 6 и ЛДП/ДОМ 3.

Во Радовиш ќе има и втор круг за избор на нов градоначалник- во првиот круг води со повеќе од 1.600 гласови води кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Ацо Ристов.

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...

More Articles Like This