ПОБЕДНИЧКА АТМОСФЕРА ВО ТЕТОВО: Симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ со eyфopичeн пречек на Мицкоски и Силјановска

  • April 9, 2019

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ одржува митинг во Тетово, а пред почетокот на митингот раководството на партијата и кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова беа еуфорично дочекани од симпатизерите на партијата.

Претходно «
Следно »