ПОВЕЌЕ ДЕЛОВИ ОД СКОПЈЕ БЕЗ СТРУЈА: Поради технички зафати денес без струја ќе останат неколку општини

Поврзано

Без вода неколку скопски улици

Без вода денеска ќе останат дел од корисниците од втора зона (околу 50 куќи) на улица „Христо Татарчев“ поради...

Дождот во Чаир ги поплави улиците, граѓаните извадија трски за pиболов

Силен ветер и дожд вчера попладне ја зафати територијата на Скопје, при што настанаа и проблеми на одредени делови...

Советничката група во Град Скопје на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе пријава до антикорупциска против Шилегов

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе пријава до Државната комисија за спречување на корупција за спорните одлуки на...

Поради технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа денес без електрична енергија ќе останат корисниците од општините Карпош, Сопиште, Ѓорче Петров, Аеродром, Гази Баба и Кисела Вода, соопштуваат од ЕВН Македонија АД.

Во периодот од 08:30 до 15:00 часот без електрична енергија ќе останат дел од корисниците на ул. „Сливовска“, ул. „Пресека“, ул. „Був“, ул. „Бабуна“, ул. „Владимир Каваев“, Општина Карпош, како и дел од с. Долно Соње (кон Брзоец), Општина Сопиште.

Во периодот од 09:00 до 13:00 часот без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците од с. Ново село (околу спортската сала), Општина Ѓорче Петров, дел од с. Долно Лисиче, делот кон с. Јурумлери, делот кај Расадникот во Општина Аеродром, како и Водовод Јурумлери, дел Драчево кон Јурумлери, Графо Хартија, Вип Драчево, Општина Гази Баба и Кисела Вода

Актуелно

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

Повеќе вести