ПОВРЕДЕН ВОЈНИК ВО КАСАРНАТА „СТРАШО ПИНЏУР“: Го гаѓале со камења додека ги предупредувал да се повлечат

Поврзано

Coобрaќaјнa нeзгoдa на магистралниот пат Велес-Штип, две лицa пoвpeдeни

На 06.08.2020 во 09.55 часот било пријавено дека на магистралниот пат Велес – Штип, во атар на с.Три чешми,...

Регистрирани 297 пpeкpшoци за неносење зaштитнa мacкa во изминатите 24 часа

Во текот на изминатото деноноќие на целата територија на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на...

Уaпceнo лицe на Партизанска – При извршен преглед кај него била пронајдена пpaшкacтa мaтepијa

На 06.08.2020 во 18.15 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул. „Партизански одреди“ го лишиле од слобода Г.В.(44)...
- Advertisement -

Професионален војник завршил во болница, по инцидент во касарната „Страшо Пинџур“, каде стражарел.

Тој за време на задачата забележал три лица кои дошле со патничко возило. Откако биле предупредени да се оддалечат од оградата од касарната бидејќи се работи за воен објект, лицата почнале да фрлаат со камења кон него, а потоа го напуштиле местото на настанот.

На војникот му била укажана лекарска помош во Градската општа болница „8-ми Септември“ и е пуштен на домашно лекување.

Latest News

СЗО aпeлиpa за итнa пoмoш од 15 милиони долари за Либан

Светската здравствена организација (СЗО) апелира за помош од 15 милиони американски долари за покривање на итните здравствени потреби на...

Дeмонcтpaнти оштeтиja пункт на ЕВН во Тетово

Секторот за внатрешни работи во Тетово го потврди нападот врз пунктот на ЕВН. Група од десетици лица по протестот во Тетово, врз наплатниот пункт...

Каракамишева: СДС и се е можно

Ако конститутивната седница на Собранието е завршена, како што велат од СДС, тогаш како Собранието се конституираше без избран претседател кој ја претставува институцијата? СДС...

(Видео) Антовски: Хaвapијa во РЕК Битола пopaди нeoдгoвopноcтa и нecпocобноcта на влacтa

Јавноста вчера беше информирана дека во РЕК Битола се случила хаварија и дека во прекин е транспортот на јаглен од рудникот Суводол до РЕК...

More Articles Like This