ПОВТОРНО НЕРЕДИ ВО ЈАВНИОТ ГРАДСКИ ПРЕВОЗ: Три лица нападнати во автобус на ЈСП

  • November 6, 2018

Не престануваат инцидентите во јавниот градски транспорт. 

Вчера околу 14.00 часот пријавено е дека во автобус број 33 на ЈСП од страна на две машки лица физички биле нападнати три лица на возраст од 17 и еден 15 годишник, како и М.Е.(44) од Скопје.

По преземени мерки за расчистување на случајот во полициска станица се повикани Б.Р. (18) и уште едно малолетно лице и против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Претходно «
Следно »