ПОВТОРНО ПОГРДНИ ЗБОРОВИ ЗА СТОИЛОВ: Убав број на дрес, гаден човек

  • January 14, 2019
  • Коментари

Анита Латифи, поранешна новинарка во МРТ, сега вработена во „ЦИВИЛ“, е новата во низата напаѓачи на Столе Стоилов.

„Жал ми е за број 5. Убав број на дрес на гаден човек.
Кај бевте да реагирате за негово гнасно однесување пред млади успешни спортисти на кои треба да им е пример?! И пред цела јавност?! Или се согласува(в)те со него?!
Штом не знае кај и со кого живее, ќе треба да му се каже. Браво за Мустафа Адеми!!!“-напиша таа на својот Фејсбук профил.

Нејзиниот пост им се допаѓа на неколкумина новинари Албанци вработени во различни медиуми во Македонија.

Жал ми е за број 5. Убав број на дрес на гаден човек.Кај бевте да реагирате за негово гнасно однесување пред млади…

Gepostet von Anita Latifi am Sonntag, 13. Januar 2019

Претходно «
Следно »