ПОВТОРНО СНЕЖНИ НАНОСИ НИЗ МАКЕДОНИЈА: Поради наноси од снег прекинат е сообраќајот на неколку патни правци

  • February 13, 2019

Поради наноси од снег во висина од над 1м, сообраќајот на регионалниот пат Р-2248 с.Ранковце-с.Герман (Крива Паланка) е во прекин за сите видови моторни возила, информираат од АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози во западниот дел, додека на останатите патни правци коловозите се претежно суви.

Претходно «
Следно »