ПОВТОРНО УПАД ВО ПРЕСОТ НА СДСМ: Герила акција на младите на пресот на Костадин Костадинов

  • October 26, 2018

Додека денеска пратеникот од СДСМ и коалицијата Костадин Костадинов одржуваше прес-конференција пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ младите и испратија јасна порака на власта и СДСМ.

„Сте се прашале ли како живеат младите?“, „Заев аболициран криминалец“, се само дел од пораките кои му ги испратија младите на пратеникот, но и на неговата партија.

Инаку ова не е прв пат младите да излезат со пораки пред говорници од СДСМ, претходно исто така додека се одржуваше прес-конференција пред партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ група млади граѓани испратија слични пораки до Заев и власта.

Претходно «
Следно »