ПОГЛЕД ОД ПРОЗОРЕЦОТ НА АВИОНОТ НА ПУТИН: Српските „МиГ“-ови го следеа претседателскио авион на Руската Федерација

  • January 17, 2019
  • Коментари

Рускиот претседател Владимир Путин денес е во официјална посета на Белград, на покана на српскиот претседател Александар Вучиќ. Посетата на Путин ја обезбедуваат преку 7.000 полицајци, армијата и низа други безбедносни служби


Од влегувањето во воздушниот простор на Србија, до слетувањето, авионот на рускиот претседател го следеа и воените авиони на Српската армија „МИГ-29“, а РИА објави фотографии од погледот од прозорецот на претседателскиот авион.

Претходно «
Следно »