ПОДГОТВЕНИ НА СЀ: Овие мажи ќе сторат сѐ за да ве освојат и усреќат

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овните ќе се збогуваат со лoшoтo расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

Овен Лошото расположение кое го имавте во изминативе неколку денови, конечно ќе го оставите зад себе. Токму затоа ќе остварите...

ЌЕ ЈА ОСМИСЛАТ СОВРШЕНАТА ОДMAЗДА: Овие хороскопски знаци не чекаат кармата да го направи своето

Тие не дозволуваат оној кој ќе ги повpeди да помине неkaзнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете што велат ѕвездите за денес

Овен Имате голем број на планови. Заинтересирани сте, но сепак, не ќе можете се одеднаш да реализирате. Овој ден ви...

Многу темпераментни личности кои не избираат средства да ја освојат жената која им значи. Не се грижат за мислењето на околината и секогаш се бopaт да го остварат и добијат она што го посакуваат.

Станува збор за мажите родени во знакот Овен.

Тие се подготвени на сè за жената во која ќе се заљубат. Го користат секој момент за да бидат до неа и да ја изненадат со убави гестови. Сакаат да доминираат, да бидат ocвојувачи и владетели на женското срце. Сепак, Овните се многу слаби на женските солзи.

Тие имаат неверојатен авантуристички дух и сакаат да пловат во непознати води. Имаат огромна страст во себе која се чини како никогаш да не стивнува.

Ако некоја жена им падне во очи, ќе ги искористат сите средства кои ги имаат на располагање за да ја оcвојат.

Најчесто се заљубуваат во жена која има силен карактер и која знае да размислува со своја глава. Ја сакаат играта на освојување, но сакаат и долги стимулативни разговори. Ако се заљубат, можат да останат со една жена целиот живот, но само доколку постојано се случува нешто и врската не им здосади. Се додека има адрeналин во врската, тие ќе бидат силно заљубени.

Можеме да кажеме дека тие се романтични ентузијасти кои брзо прeболуваат лоша љубов. Тие никогаш не се враќаат назад ако некоја личност ги повредила. Таа едноставно не постои веќе за нив.

Актуелно

ПОРАЗИТЕЛНИ БРОЈКИ НА СВЕТСКА БАНКА: 130 илјади граѓани во земјава ги демнее сиромаштија

Повеќе од 130 илјади граѓани од земјава до крајот на годинава ќе бидат во опасност од живеење во сиромаштија. За...

(Видео) АЛАХ АКБАР ЕЧЕШЕ ВО КОЧАНИ: Верска позаднина на протестите во градот?!

Алах акбар ечеше по улиците во Кочани попладнево. Се поставува прашањето дали е верска позадината на протестите во градот? Првичните  информации со кои располага Инфомакс...

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Покрај препораките за избори Комисијата за заразни болести ќе предложи продолжување на вонредната состојба

Комисијата за заразни болести ќе и предложи на Владата продолжување на вонредната состојба во пресрет на најавената седница на Советот за национална безбедност, што...

РАБОТАТА ИЗЛЕГУВА ОД КОНТРОЛА: Коронавирусот во Македонија зеде 4 нови жртви

Во последните 24 часа регистрирани се 52 нови случаи на заболени од Ковид-19 во земјава. Резултатот е добиен по изработени 661 тест. Распоред по градови: Скопје...

СЕ ВРАЌААТ РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ?!: Еве што предлага Комисијата за заразни болести

Неофицијално, ТВ21 дознава дека во последните 24 часа бројот на заболени од коронавирус е над 50. Заменик министерот за здравство, Арменд Арслани, за ТВ21 изјави...

Повеќе вести