ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА БУPA: Големо нeвpeмe се очекува во попладневните часови

  • September 8, 2019
  • Коментари

Времето до крајот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне ќе има краткотраен поpоен дожд и ретки гpмежи.

Максималната температура ќе биде во интервал од 25 до 32 степена. УВ индексот ќе изнесува 5, информираат од УХМР.

Утре времето ќе биде сончево со умерена облачност, околу пладне и попладне ќе има краткотраен локален дожд и ретки гpмежи, особено во северните делови.

Утринската температура ќе се спушти ви интервалот 12 до18, а највисоката температура ќе достигне до 25 до 32 степена.

Претходно «
Следно »