Подгответе се за температурен шок, дожд и пад на температурите

  • July 23, 2017
  • Коментари

До вторник под влијание на многу топла воздушна маса ќе преовладува топло време со температури кои ќе достигнат и до 40-тиот степен во јужните делови. Веќе од вторник се очекува промена на времето со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни.

Во текот на утрешниот ден не е исклучена ретка појава на краткотраен дожд со грмежи, пред се на исток во планинските подрачја.

Season Storms Islands Palms Rain Seasons Monsoon Nature Desktop Hd Wallpaper

Поројни дождови проследени со грмежи и засилен ветер се очекува во вторник особено во северните делови.

Во среда и четврток времето ќе биде променливо и свежо со локален дожд. Дневната температура, почнувајќи од запад ќе биде во опаѓање, кое ќе продолжи и во наредните два дена и ќе се движи во интервалот од 26 до 33 степени. УВ индексот ќе има вредност помеѓу 8 и 7.

Претходно «
Следно »