Подгответе се: 3-те хороскопски знаци што ќе имаат одлична недела!

Поврзано

Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Овен Сте оствариле напредок кон кој сте се стремеле и задоволни сте од својата работна позиција. Свесни сте за проблемите...

Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Овен Држете се до вашите вредности и денот ќе помине без никакви проблеми. Не ги слушајте многу другите, водете се...

Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Овен Може да се надевате на позитивен исход од разговорот што ве чека. Доколку не сте задоволни од моменталната состојба...

Ако сте родени во еден од овие знаци, првата недела од декември ќе ви биде најдобрата досега! Ве очекуваат толку многу позитивни енергии и неверојатен напредок, што нема да знаете на која страна попрво да се свртите и да го впиете тоа што го доживувате. Уживајте!
1. Лав: Зголемена креативност
Вие имате многу причини да скокате од радост, а најголемата од нив е дека ќе искусите една од најмоќните нови месечини во целата година, односно новата месечина во Стрелец. Таа ќе запали оган во вашата петта куќа на забава, задоволство и креативност, па затоа и оваа недела ќе биде одлично време да ги искористите вашите артистички способности за да се изразите, но и за да уживате во животот.

2. Скорпија: Зајакната сексуална енергија
Љубовниот, социјалниот и професионалниот живот ќе ви ги надминат сите очекувања. Со оглед на тоа што Венера излегува од ретрограда, вие ќе почувствувате огромно олеснување, а со нејзиното влегување во Скорпија, сексуалниот живот ќе ви се разгори толку многу што нема да знаете што попрво да направите. Уживајте!

3. Стрелец: Неверојатна моќ
Новата месечина во Стрелец ќе ви испрати моќ целосно да го трансформирате вашиот живот. Вие многу сте пораснале и сте еволуирале во текот на претходнава година, па тоа конечно ќе се одрази позитивно на вашиот живот. Едноставно застанете на момент и прославете го вашиот напредок. Дури и ако не можете да го видите, верувајте, вие сте токму онаму каде што треба да бидете!
Извор:кафе пауза.мк

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести