ПОДДРШКА ЗА ЗАЕВ ОД УШТЕ ЕДНА АЛБАНСКА ПАРТИЈА: Алијансата за Албанците ќе го поддржи референдумот

  • August 26, 2018

Првиот човек на Алијанса за Албанците, Зијадин Села по двочасовниte разговори на централното собрание на партијата, рече дека донеле одлука да го поддржат референдумот, закажан за 30 септември.

„Доколку им одговара оваа наша агенда да говориме за досегашното сработено на Владата и албанските партнери, тогаш можеме да седнеме на заедничка маса за спроведување на кампањата. Но доколку не се согласат на тоа, кампањата ќе ја водиме одделно“, истакна Села.

Претходно «
Следно »