December 4, 2021, 6:18 pm

Поднесени 286 приговори до ДИК, прифатени 217

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на ДИК соопшти дека во текот на денешниот ден се поднесени 286 приговори од кои 217 се прифатени, 19 се одбиени, 34 се неосновани, а од прифатените 16 се во обработка.

Во 11 избирачки места гласањето беше продолжено и во последното место гласањето е завршено во 21.55 часот.

Даштевски соопшти дека, според последните избројани податоци за Скопје Петре Шилегов има 35,26% освоени гласови, а Данела Арсовска 38,15%. Бројот на обработени гласови од ДИК е сѐ уште низок.

Latest News

(Видео) Hемири во Виена: Над 10 000 демонстpaнти се cyдрија со полицијата која со кучиња ја рacтеруваше толпата

Во центарот на Виена се одржуваат бројни протести на противниците на мерките за корона и задолжителната вакцинација, поради што...

More Articles Like This