October 24, 2021, 5:22 am

Поднeceнo oбвинeниe зa илeгaлнo пoceдyвaњe мapихyaнa вo Гостивар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик.

Обвинетиот, на 20 август, набавил и држел наркотична дрога – марихуана во домот во кој живее на улица „Балиндолска“ во Гостивар. При претрес во куќата биле пронајдени 18,42 грама марихуана, 0,60 грама мешавина марихуана и тутун, како и една дигитална вага.

Надлежниот обвинител до Основниот суд Гостивар достави предлог за продолжување на претходно определената мерка куќен притвор за обвинетиот.​​ (МИА)

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This