ПОЖАР ВО ПРЖИНО: Голем пожар во Пржино во подрумски простории каде се чува медицински материјал!

  • December 1, 2017
  • Коментари

Во подрумски простории на зграда каде има складирано медицински материјал во населбата Пржино изби пожар, кој сеуште е активен.

Од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје за МИА изјавија дека се работи за голем пожар и оти нивни екипи интервенираат на терен.

На улицата „Баница“ каде е пожарот има густ чад.

Претходно «
Следно »