September 27, 2021, 11:25 am

Пожаp во делчевско, повpeдено едно лице

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Едно лице е повредено во пожар што денеска попладне избувна кај месноста „Штабот” над атарот на село Габрово. Во моментот на терен е Територијалната противпожарна единица од Делчево која веднаш по дојавата се упатила кон опожареното место.
-На терен овде има три возила и осум пожарникари. Месноста се вика Штабот и пожарот се шири во правец од над селото Габрово кон депонијата Острец, информираше пожарникарот Лоренцо Трајановски.

Од Итната медицинска помош ја потврдија информацијата за повредата, посочувајќи дека повеќе информации за состојбата на повредениот ќе соопштат во текот на денот.
Екипи на ТППЕ Делчево и понатаму остануваат на терен до локализирање на пожарот кој се уште е активен.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Пpивeдeни нeкoлку мaлoлeтници oд тетовско – физички нaпaднaлe друг малолeтник, eдeн oд нив кopиcтeл и мeтaлен пpeдмeт

Вчера (26 септември) околу 21.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово привеле двајца малолетници од тетовското село Копанце на...

More Articles Like This