September 28, 2021, 12:37 pm

Пожap во Национален парк „Маврово“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во СВР Тетово вчера во 17.30 часот било пријавено дека настанал пожар во Национален парк „Маврово“, на место викано „Црн камен“, во атар на с.Леуново.

Со пожарот биле зафатени сува трева и смреки, а повредени лица нема.

Пожарот е изгаснат од вработени од Националниот парк „Маврово“, а увид извршила екипа од СВР Тетово.

Latest News

Пaниka нa аepoдромот во Пoдгopицa: Oштeтeн aвиoнoт нa Влaдaтa нa Цpнa Гopa, зa сpeќa нeмa пoвpeдeни

Авионот на Владата на Црна Гора беше оштетен синоќа на аеродромот во Подгорица. Во инцидентот, што се случи околу...

More Articles Like This