Пожap во тетовскo: Изгope двокатна куќа, за среќа немa поврeдeни

Поврзано

(Фото) Пoжap вo кyќa вo Paдишaни, eвaкyиpaнo eднo лицe

Од Пожарната Скопје информира дека денеска избувнал пожар во куќа на улицата „Скоевска“ во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата...

Пpoнajдeни 120 нacaди kaнaбис вo дeмиpхиcapcкo – овa ce дeтaлитe

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден во с.Боиште, демирхисарско, во дворни места од напуштени и руинирани куќи откриле...

Тинejџep co aвтoмoбил удpил вo пeшaк – лицeтo ce здoбилo co тeшки пoвpeди..

На 10.05.2021 во 13.30 часот било пријавено дека во Крива Паланка, на крстосница од ул.„Св.Јоаким Осоговски“ и ул.„Гоце Делчев“,...
- Advertisement -

Тетовските пожарникари попладнево гасат пожар што зафатил двокатна куќа во селото Стенче во општина Брвеница. Според првичните информации на тетовската полиција во куќата никој не престојувал, а сопственикот живеел во Тетово.

Од тетовската пожарна интервенирале со четири камиони за гаснење и девет пожарникари.

-Се бориме неколку часа за целосно да го ликвидираме огнот и со тоа да спречиме да се прошири кон другите куќи кои во ова село се една до друга, од збиен тип, информира Ука Алити, командант на тетовската Територијална противпожарна единица.

Првично, утврдено е дека огнот започнал во покривот од куќата и се проширил на долните катови.

Latest News

Промени само една навика и изгуби 5 килограми: Тајната на Цеца за совршена линија

Најлесен начин да изгубите тежина. Иако Цеца Ражнатовиќ важи за една од најубавите пејачки, таа, како и повеќето жени, се...

More Articles Like This