October 24, 2021, 6:15 am

Позитивните ученици во Штип се зapaзиле на роденденски забави, а не во училиштето, тврди Центарот за јавно здравје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во врска со изјавата на медиумите дека ширењето на инфекцијата во училиштата е резултат на локална трансмисија Центарот за јавно здравје-Штип ја демантира оваа вест, бидејќи при направени епидемиолошки анкети, голем дел од позитивните ученици се заразиле за време на воншколски активности дружење на истите на роденденски забави, спортски активности и други групирања.

Центарот за јавно здравје-Штип презема мерки се со цел да се спречи ширењето на инфекцијата

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This