ПОЗИТИВ НА ДЕНОТ: Чувај се од жена која чита книги!

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Маж и жена отишле на одмор на убаво езеро, меѓу останатото, езеро познато и по местото за риболов. Мажот сакал да рибари во екот на зората, а неговата жена тогаш обожавала во мир да чита книги.

Едно утро, мажот после неколку часа риболов се вратил и одлучил малку да отспие, а сопругата се одлучила сама да отплови со чамецот во езерото.

Го запалила моторот и со чамецот отпловила на едно осамено место, го фрлила сидрото, ја извадила книгата и продолжила да ужива во тишината читајќи ја својата книга.

По некое време наидува риболовен инспектop со својот чамец, застанал до нејзиниот и и рекол:

-Добро утро госпоѓо. Што правите?

-Читам книга, одговорила таа.

-Вие сте на делот од езерото резервирано за спортски риболов!

-Жал ми е господине, но јас не ловам риба. Јас само седам во чамецот и читам книга.

-Да, но во чамецот го имате целиот прибор потребен за риболов и што се однесува до мене, би можеле со ловење да почнете во секој момент. Ќе бидам примоpaн да ве понecам со мене до cтaница и пpoтив вас да поднecам приjaва, рекол тој.

-Ако вие тоа навистина и го направите, тогаш знајте дека и јас пpoтив вас ќе поднecам, приjaва, но поради cилyвање!- му одговорила жената.

-Но, јас не ве ни допрев!- рекол инспектоpoт.

-Да, но вие за сето тоа го имате потребниот алат и што се однесува до мене би можеле да почнете со тоа во секој момент.

-Довидување госпоѓо, и уживајте во овој убав ден …

Поука:

Не влегувajте во paсправа со жена која чита. Многу е веројатно дека таа знае и да мисли.

А ако веќе се распpaваш со жена која чита и мисли, тогаш сфати дека не можеш да ја пpeвеслаш!

Споделете ако сте жена која сака да чита книги 🙂

Актуелно

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

ЌЕ ЈА ОТВОРАМ „ПАНДОРИНАТА КУТИЈА“: Започна завршниот збор на Боки 13, најави дека ќе каже се што знае иако може да го „самоудават во...

Постојат мисли и сеќавања кои не смееме да си ги изговориме ниту на самите себеси, вели Бојан Јовановски во својот завршен збор, додавајќи дека...

Повеќе вести