Познатата македонска фолкерка имаше сообраќајка во охридско

  • March 29, 2018
  • Коментари

Познатата македонска фолк пејачка, Елена Велевска, вчеравечер доживеала сообраќајка на излез од Охрид.

Имено на пат кон едно село во близина на Охрид, поради дупка на патот и се дупнале и двете гуми при што Елена изгубила контрола над возилото, но за среќа се завршило добро и таа не е повредена.

„За среќа не возев многу брзо, но патот беше многу ископан и пропаднав во дупка при што ми се дупнаа и двете гуми, но за среќа ми помогнаа локалните жители,можеше да биде полошо“ рекла таа за Репортер.

Претходно «
Следно »