ПОЗНАТ ИДЕНТИТЕТОТ НА ДЕВОЈЧЕТО: Имала само 17 години – бегала од глутница кучиња скитници, заврши во Вардар

Поврзано

Регистрирани 357 пpeкpшoци за неносење заштитни мacки во текот на изминатото деноноќие

Мерката за носење лична заштита на лицето, изминатото деноноќие на територијата на целата држава, не ја почитувале 357 граѓани,...

Тeшкa coобрaќaјкa на патот Велес – Прилеп, едно лицe го зaгyби животот

На регионалниот пат Велес – Прилеп, во атар на с.Присад, прилепско, вчера вечерта се случила сообраќајна несреќа во која...

Регистрирани 422 пpeкpшoци за неносење мacкa во текот на изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.07.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична...

Телото на девојчето по коешто попладнево трагаше гостиварската полиција е пронајдено во водите на реката Вардар.

Како што пренесува АЛСАТ, станува збор за 17 годишната Џ.М.. Според првичните информации, девојчето околу 19 часот во близина на гостиварската болница било нападнато од глутница кучиња.

Најверојатно во паниката од нападот тоа побегнало кон едниот брег на Вардар и паднало во водата.

Набрзо потоа граѓани пријавиле во полициска станица Гостивар од каде е организрано пребарување на коритото на Вардар.

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести