ПОЗНАТ ИДЕНТИТЕТОТ НА ДЕВОЈЧЕТО: Имала само 17 години – бегала од глутница кучиња скитници, заврши во Вардар

  • November 5, 2018

Телото на девојчето по коешто попладнево трагаше гостиварската полиција е пронајдено во водите на реката Вардар.

Како што пренесува АЛСАТ, станува збор за 17 годишната Џ.М.. Според првичните информации, девојчето околу 19 часот во близина на гостиварската болница било нападнато од глутница кучиња.

Најверојатно во паниката од нападот тоа побегнало кон едниот брег на Вардар и паднало во водата.

Набрзо потоа граѓани пријавиле во полициска станица Гостивар од каде е организрано пребарување на коритото на Вардар.

Претходно «
Следно »